Gizlilik İlkeleri

IKSNET Bilgisayar Destek Hizmetleri A.Ş. , müşterilerinin gizlilik haklarının korunması için bir dizi ilkeye sahiptir. Bununla birlikte, genellikle müşteri bilgilerinin başkaları tarafından elde edilmesi, çoğunlukla kötü niyetli kişilerin doğrudan müşteriyi kandırması ve/veya kolay tahmin edilebilir şifreleri çözmesi ile gerçekleşmektedir.

Öncelikle müşterilerimizin şifrelerini oluştururken, kullanıcı adı ile aynı olmayan, kendilerinin veya yakınlarının ismi olmayan, doğum tarihi gibi bilinen bir tarihin rakamlarından oluşmayan ve olabildiğince harf ve rakamların karışımından oluşan şifreler oluşturmalarını önemle rica ederiz.

Bunun dışında, bilmelisiniz ki, sunucual.com, hiç bir zaman e-posta ile şifrenizi girmenizi gerektirecek bir talepte veya uyarıda bulunmaz. Her hangi bir hatayı düzeltmek için bir bağı takip etmenizi istemez.

Gizliliğinizin korunması için sahip olduğumuz ilkelerimiz ise şunlardır:

IKSNET Bilgisayar Destek Hizmetleri A.Ş. www.sunucual.com web sitesinde ve bu siteye bağlı diğer web sitelerinde ziyaretçilerden elde ettiği bilgileri onların rızası dışında kullanmaz.

- Yapılan işler sırasında, müşteriler tarafından aktarılan bilgileri başkaları ile paylaşmaz

- Bilerek veya bilmeyerek edindiği müşterilere ait verileri başkaları ile paylaşmaz

- Veritabanı bakımı vb. işlerin sadece yetkili çalışanlar tarafından ve gizlilik esaslarına uygun şekilde yapılmasını sağlar.

- Müşteri tarafından yetki formunda adı ve yetkileri belirlenenler dışında, müşteri firmadan dahi olsa hiç kimseye bilgi vermez.

- Müşterilerin e-posta hesaplarının oluşturulması sırasında kullanılan şifrelerin kaydını tutmaz. (Müşteriler kontrol panelini kullanarak şifrelerini her an değiştirebilirler)

- Bülten üyelerinin veya sunucual.com sitesinden alış veriş yapan müşterilerin kişisel bilgilerini ve e-posta adreslerini üye/müşteri ile iletişim kurmak, bülten göndermek ve istatistik amacı dışında kullanmaz, üçüncü kişi ve kurumlara kısmen veya tamamen satmaz, kiralamaz, kullandırmaz.

- Üyeliğini sona erdiren kişilerin e-posta adreslerini saklamaz.

- E-posta formu ile gönderilen bilgileri açıklamaz.

- E-posta formu şifrelenmiş değildir. E-posta ile gönderilen bilgiler üçüncü kişiler (hacker) tarafından gönderme sırasında görülebilir. Bu nedenle gizlilik derecesi yüksek bilgilerin (kredi kartı numarası, vb.) e-posta ile gönderilmesini istemez ve gönderilenlerin gizliliği sorumluluğunu taşımaz.

- Sorulan soruları "sık sorulan sorular" bölümünde isim belirtmeden kullanabilir.

- Elektronik Ortam'da sipariş işlemleri dijital sertifika ile kriptolanarak sunucuya gönderilir ve bu bilgilerin üçüncü kişilerce görüntülenemeyeceği yetkili dijital sertifika dağıtıcısı tarafından garanti edilmiştir.

- Müşteriye ait e-posta, web sitesi içeriği ve dosyaları ve müşterilerin veritabanı içerikleri sistem yöneticisi erişimine açık olup sadece sistem yöneticisi sorun ve problem giderirken bu bilgileri görür ve kontrol eder, aksi halde müşteri datasının kesinlikle yetkisiz ve 3. şahısların görmesi veya 3. şahıslarla paylaşılması söz konusu değildir.